אודות "בית שטיחי רות"

משפחת עובדיה, הבעלים של "בית שטיחי רות" משנת 1980, והבעלים והמייסד של Carpet Diem, חנות שטיחי מעצבים היחידה בארץ. דור שלישי למשפחת סוחרי ויצרני שטיחים ותיקה מאפגניסטן. עוד בביתם בקאבול שבאפגניסטן היו אביו וסבו מעצבים ומייצרים שטיחים במו ידיהם, במפעל שהקימו, אשר עסק גם בעיבוד פרוות ובטקסטיל שיוצאו לאירופה.

בני המשפחה ביצעו בעצמם את כל שלבי התהליך המורכב הכרוך ביצירת שטיח, החל מגזיזת הצמר מהכבשים, טווייתו לחוטים, צביעה בחומרים טבעיים ואריגה.
במשך עשרות שנים משפחת עובדיה עסקה ביצור ויצוא לסוחרים באירופה: שטיחים אפגניים, פרסיים, הודים ואחרים, בדוגמאות ייחודיות ובאיכות הגבוהה ביותר. עם השנים בנתה המשפחה מוניטין בתחום, והרחיבה את פעילותה לציריך, שוויץ, משם שיווקה שטיחים לכל העולם.
את עסקיה בישראל החלה משפחת עובדיה על ידי ייצוא שטיחיה מקאבול לסוחרים בארץ. עם עלייתם לארץ פתחה המשפחה את חנות "בית שטיחי רות" ברחוב בן יהודה בתל אביב, שנקראת על שמה של הבת היחידה במשפחה. בהמשך נפתח סניף נוסף בתל אביב, ולפני כעשר שנים נפתח סניף של "בית שטיחי רות" ברחוב אבא אבן בהרצליה. סניף זה עבר ברבות השנים לרחוב משכית 27 בהרצליה. כיום ניתן למצוא באולם התצוגה החדש של "בית שטיחי רות" בראשון לציון מתחם סטוצ'י לישנסקי 20, את אותם השטיחים עליהם שמרה המשפחה לאורך השנים.
אנו מאמינים כי "אין שטיח אחד דומה למשנהו, לכל שטיח יש את הסיפור הייחודי שלו". עם השנים צברנו מומחיות וידע מעמיק בעולם השטיחים, עד כי במבט אחד על שטיח, יכולים אנו לדעת מה מקורו ושוויו, כיצד הוא נארג ובאיזו איכות.
לפני כארבע שנים הקמנו בנוסף את חנות המעצבים "CARPET DIEM", בידי דוד עובדיה שבלטינית CARPE DIEM פירושו "נצל את היום" הקורא לבני האדם לנצל היטב כל יום ויום וגם בתחום עיצוב הבית הכולל קולקציה חדשנית עכשווית מרהיבה ביופייה המתאימה לעיצוב מודרני.
כל השטיחים נעשים בעבודות יד מנפאל והודו הנושאים את שמות מעצבי העל הגדולים בעולם שמתאהבים בהם כבר ממבט ראשון .
משפחתנו גאה בקולקציית השטיחים האותנטיים והמסורתיים הקיימים אצלנו. אלה מסמלים את תחילת דרכנו באימפריית המשפחתית העוברת מדור לדור כבר למעלה מ- 60 שנה.

אנו מומחים בתעשיית השטיחים האותנטיים והמודרניים ויודעים להעריך ולזהות את שוויים וערכם של השטיחים כבר ממבט ראשון וזאת המומחיות שלנו, כתוצאה מהניסיון המקצועי שרכשנו במהלך השנים ואשר הוביל אותנו לתחום המדהים הזה, המשלב בתוכו יופי, עיצוב ואסתטיקה.

משפחת עובדיה

שטיחי רות

תפריט נגישות